طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


×ناامیدی ممنوع×
ترنسکشوال

سلام بچه‌ها


این بار حرف زیادی برای گفتن ندارم، یعنی حرف كه دارم، حوصله‌ی گفتن ندارم؛ یه سری از حرفام تكراریه و یه سری هم كه... مهم نیست. امیدوارم روزگار به كامتون باشه و خوش باشید.


گفته بودم براتون چندتا مطلب آماده دارم كه برسم تهران، در اولین فرصت بذارم رو وبلاگ، یكیش یه مقاله‌ی روانشناسی از دكتر میرجلالیه كه صرف نظر از چهره‌ی پزشكی ایشون، مقاله‌ی درخور توجه و قابلیه!!!


امیدوارم تسكین‌دهنده‌ی ترنس‌های عزیز و آگاه‌كننده‌ی سایر اقشار جامعه باشه!


برای مطالعه‌ی مقاله با عنوان «بیماری ترنس‌سكشوالیتی را بیشتر بشناسیم» روی ادامه‌ی مطلب كلیك كنید، از توجه همیشگی و فوق‌العاده‌تون ممنونم كه بهترین و بالاترین انرژی‌های شیرین و شاد دنیارو برامون مثل هدایا و موهبات بزرگ معنوی پیش می‌فرستید.


برای همه‌تون آرزوی موفقیت می‌كنم و امیدوارم همیشه در تلاطم سنگین دریای زندگی، پیروز بازی‌های تلخ و شیرین و فاتح قلل بلند رهایی و وصال باشید.


راستی خیلی ناراحتم، نمی‌دونم چی شده میعاد دوباره به هم ریخته، آخه چرا داداشمو اینقدر اذیت می‌كنن!؟!


به امید آزادی از زندون تن

بیماری ترنس‌سكشوالیتی را بیشتر بشناسیم

(روان‌دگرجنسی)


بعد از بیست و پنج سال كار و مطالعه و درمان بیماران ترنس‌سكشوال در ایران لازم می‌دانم برای اولین بار اذهان عمومی را در مورد این بیماران روشن نموده و تجربیات خود را در اختیار همكاران پزشك و جامعه بگذارم.


یكی از دلایل نوشتن این مقاله صحبت‌ها و مقالات و نوشته‌های پراكنده‌ای است كه گاه‌گاه در روزنامه‌ها و یا هفته‌نامه‌ها درج می‌شود و متأسفانه غالباً از روی ناآشنایی و عدم آگاهی نسبت به این بیماری می‌باشد.


بنابراین امیدوارم این مقاله كمكی باشد برای آگاهی بیشتر همكاران و آشنایی بیشتر مسئولان جامعه و خانواده‌ها و به طور كلی اجتماع در مورد این بیماران و این بیماری، تا ان‌شاءالله با برخوردی مسئولانه‌تر و آگاهانه‌تر تصمیمات صحیح و به واقعیت عملی نزدیك‌تر در مورد ایشان گرفته شود.


چندین نكته انكارناپذیر است:


1)      این بیماری (ترنس‌سكشوالیتی یا روان‌دگرجسمانی): در تمام اجتماعات وجود دارد و تعداد بیماران ترنس‌سكشوال در كلیه‌ی آمارهای ممالك در حدود چهار تا شش نفر در هر صد هزار تولد می‌باشد و این تعداد به هیچ وجه بستگی به ملیت، نژاد، فرهنگ و تربیت اجتماعی ندارد و در تمام دنیا این بیماران با همین نسبت وجود دارند. پس اولین نتیجه‌ای كه می‌توان از این آمار گرفت آن است كه منشاء این بیماری در طبیعت انسان است و مطالعات زیادی كه درباره‌ی زندگی جنینی این افراد گردیده است، نشان داده كه خط سیر و ساختمان (ایجاد) جنسیت این بیماران در طول رشد زندگی جنینی آن‌ها دچار ناهماهنگی می‌گردد و این افراد بعد از تولد به طور واضح دارای یك جنسیت مسلم مغزی و روانی در یك جسم مخالف می‌باشند یا می‌توان گفت روح و روان زندانی در یك جسم مخالف، پس به ناچار یك جدال مداوم روانی و عمیق از طفولیت به وجود می‌آید كه این افراد به هیچ وجه جسم خود را نمی‌پذیرند و تا سر حد انتحار در این انكار پیش می‌روند.


2)      از لحاظ فیریوپاتولوژی (منشاء این بیماری): نظریات علمی متعددی در این زمینه وجود دارد كه متأسفانه تا كنون هیچ‌كدام به طور قاطع اثبات نگردیده است.


در این بیماران هیچگونه اختلال و تغییر در كروموزوم‌ها و ترشحات هورمونی یا انومالی- آناتومیك دیده نمی‌شود و تمام خصوصیات آناتومیك و فیریولوژیكی جنس جسمانی خود را مطابق فرمول كروموزوم‌ها XX یا XY دارند و هیچگونه مدارك آزمایشگاهی و یا مجاور بالینی فعلاً وجود ندارد كه بشود این بیماران را شناسایی كرد، با وجود اینكه انجام آزمایش آرتروگرافی سلكتیو این بیماران نشان داده است تغییراتی در ناحیه‌ی هیپوتالاموس آن وجود دارد باز هم نتوانسته است ملاك روشن و قطعی در این مورد باشد.


بنابراین نتیجه می‌گیریم كه در حال حاضر این بیماری تشخیص مستند نداشته و برای احتراز از تشخیص اشتباهی این بیماران می‌بایست با نهایت دقت و آگاهی از طرف روان‌پزشكی با تجربه و آشنا با این بیماری انجام پذیرد.


پس می‌بایست بیماران مشكوك به مبتلا بودن این بیماری را طی دوره‌های متعدد روان‌كاوی و روان‌درمانی قرار داده تا در صورت امكان درمان روانی گردند و جسم خود را بپذیرند و در صورت عدم موافقت این دوره‌ی درمانی، تشخیص ترنس‌سكشوالیتی آنان مستعجل گردیده لذا می‌بایست از طریق روان‌پزشكان برای عمل جراحی به جراحان سپرده گردند تا جسم آن‌ها تا حدی تبدیل به خواسته‌ی روان آن‌ها گردد.


دكتر میرجلالی

طبقه بندی: «بیماری ترنس‌سكشوالیتی را بیشتر بشناسیم»،
برچسب ها: ترنس، تی اس، ts، trans، transsexuality، دگرجنسی، دگر جنس باور، f2m، m2f، روان دگر جنسی، روان دگر جنس باور، جنسیت، transsexual،
.: Weblog Themes By Pichak :.


جاوا اسكریپت

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic